Де та як використовуються захисні навушники?

Не для кого не секрет, що за будь-яких робіт необхідно забезпечити правильний і ефективний захист від негативних впливів. Зварювальники використовують спеціальні маски для захисту зору від яскравих спалахів, а хіміки користуються респіраторами щоб захистити дихання від випаровувань. Органи слуху дуже сприйнятливі, і від гучного шуму їх можна травмувати. Щоб уникнути негативних наслідків, необхідно правильно підібрати навушники чи беруші. У цій статті ми зібрали всі основні характеристики, на які необхідно звертати увагу, щоб правильно підібрати захисні навушники.

З чим плануєте працювати?

Почати підбір навушників необхідно з інформації про рівень шуму, з яким планується працювати. Спочатку ми підготували приклади різноманітних джерел шуму з приблизним рівнем шуму в дБ (А) і частотним діапазоном. Ці приклади виступають тільки як приклади, адже можуть виникати відмінності, наприклад відстань або середа.

Источник шума

дБ (A)

Частота

Вібраційні машини

95 дБ (A)

Низкая

Бульдозер

96 дБ (A)

Низкая

Фальцевальна машина

95 дБ (A)

Средне-высокая

Грейдер

96 дБ (A)

Средне-высокая

Асфальтоукладчик

101 дБ (A)

Средне-высокая

Електродриль

102 дБ (A)

Средне-высокая

Ланцюгова пила

105 дБ (A)

Средне-высокая

Газонокосарка

95 дБ (A)

Средне-высокая

Циркулярна пилка

107 дБ (A)

Средне-высокая

Дриль

108 дБ (A)

Средне-высокая

Шліфувальна машина (по металу)

110 дБ (A)

Средне-высокая

Повітряний компресор

94 дБ (A)

Средне-высокая

Зварювальний апарат

95 дБ (A)

Средне-высокая

Будівельні/демонтажні роботи

95 дБ (A)

Средне-высокая

Норми шумового впливу

Основним правилом при виборі захисту слуху є те, що рівень шуму, який надходить у вуха, повинен бути нижчим від допустимого рівня.

  • Максимальний допустимий рівень шуму – 115 дБ;
  • Піковий рівень шуму – 135 дБ;
  • Норма - 60-75 дБ (8-годинний робочий день).

Не слід забувати, що можливий ризик надмірного захисту. Так, робітник при неправильному підборі навушників може не почути попереджувальні сигнали. Тому не варто обмежувати себе від усього галасу.

Важливо знати, що при вимірі шуму правильно буде врахувати і час його впливу. Зверніть увагу, що при шумовому впливі в 85 дБ, максимальним часом роботи буде 8 годин, а при рівні 100 дБ буде всього годину!

Характеристики навушників

Ви визначилися із джерелом шуму та знаєте норми? Тепер можна підібрати протишумні навушники! Ми підготували основну термінологію, яка зустрічається у характеристиках навушників.

  • Частоти (Гц) (діапазон частот) при вимірі шумоподавлення в навушниках;
  • Середнє шумозаглушення в навушниках на заданій частоті;
  • Різниця у шумоподавленні між піддослідними;
  • Передбачуване значення захисту;
  • SNR (одиноковий показник шумозаглушення);
  • Середнє шумозаглушення в частотній області.

Методи підбору навушників

Наприклад ми пропонуємо скористатися таблицею вище. Виділимо основні характеристики, які допоможуть нам підрахувати необхідного рівня захисту навушників.

1. Метод використання SNR

Не всі виробники вказують дані про шумозаглушення для різних частот. Деякі використовують спрощений опис шумоподавлення (SNR). Незважаючи на його універсальність, показник захисту досить усереднений, і для певних частот шумозаглушення може бути набагато нижчим за цей показник.

Наприклад візьмемо шліфувальну машину (110 дБ) і норму 75 дБ.

110 дБ - 75 дБ = SNR 35 дБ.

Так ми можемо зробити висновок, що необхідно підібрати навушники з показником SNR 35 дБ.

2. Метод підбору по частотній області

Більшість виробників вказують значення шумозаглушення для різних частот. Це дозволить вам підібрати точніше захист вашого слуху в залежності від умов.

Скористайтеся показниками навушників secure 3 headband. Для них виділено три основні частотні області, а саме:

  • Н – високочастотні звуки – 34 дБ;
  • М – середньочастотні звуки – 31 дБ;
  • L – низькочастотні звуки – 22 дБ.

Тепер діємо за аналогією з попереднім методом. Для прикладу залишаємо шліфувальну машину (110 дБ, середньо-висока частота) та норму 75 дБ.

110 дБ - 75 дБ = 35 дБ.

Це означає, що навушники при середньо-високих частотах звуку повинні мати показник захисту в 35 дБ. У нашому прикладі, при середньочастотному звуку, навушники справляються зі своїм завданням, а з високочастотними звуками рекомендовано підібрати навушники з показником не нижче 35 дБ.

Коли можна використовувати навушники з нижчим шумом придушення?

  • У випадку, якщо ви не виходите за часові рамки та допустимі норми шуму для нього. Так, ми писали, що для 100 дБ можна працювати не більше години.
  • Спостерігаються проблеми зі слухом, коли можуть виникнути ситуації, в яких не чутно попереджувальних сигналів чи важливої ​​мови.

Коли НЕОБХІДНО використовувати навушники з високим шумом придушення?

  • Низькочастотний шум важче блокувати. Якщо шум складається з низьких частот, віддайте перевагу вищому рівні захисту.
  • Поєднуєте навушники з іншими засобами захисту. Маски, каски, окуляри, респіратори можуть негативно впливати на продуктивність навушників.
  • Багато різноманітних джерел шуму.

Про що слід пам'ятати?

  • В умовах шумного середовища навушники слід використовувати на постійній основі;
  • Протишумні навушники з шумом придушенням 30 дБ забезпечать захист тільки 12 дБ, у тому випадку, якщо їх зняти на 30 хвилин протягом 8-годинного робочого дня.
  • Кожне збільшення рівня шуму на 3 дБ має на увазі подвоєння звукового тиску і збільшення шуму на 8-10 дБ сприймається як подвоєний рівень гучності. Високі частоти сприймаються голосніше ніж низькі.
  • Якщо рівень шуму перевищує 105 дБ (A), працівнику слід розглянути можливість використання разом навушників та берушів. Додаткове шумозаглушення становить максимум 6 дБ у порівнянні з тим, що забезпечується одним пристроєм.
  • Допустимий безпечний рівень шуму становить 85 дБ, але підбирати протишумні навушники треба таким чином, щоб їхній показник SNR забезпечував зниження рівня шуму до 75 дБ.