Як правильно обрати чоботи?

Гумові чоботи - це чудовий варіант для дощової погоди, полювання або повсякденного носіння на дачних ділянках. Повна ізоляція від води захистить вас від застуди та грибка, адже не буде попадання вологи у взуття. Щоб уникнути цього, ми детально розповімо як правильно підібрати взуття, щоб воно було зручним і практичним, а головне відслужило не один сезон.

Чоботи відрізняються не тільки кольором та виробником, а й такі параметри як матеріал, підкладка, наявність додаткових особливостей як манжета, теплі вставки або навіть металевий носок. Далі ми детальніше опишемо всі ці пункти, щоб ви могли вибрати найкращу пару взуття для вас!

1. Основні особливості

Чоботи, як і все інше взуття, можуть мати різні особливості. Як ми писали раніше, з основних можна виділити манжету, теплі вставки і навіть металеву шкарпетку. Тому в першу чергу варто визначити для чого вам потрібні чоботи.

Якщо ви вибираєте взуття на зиму, то найкращим варіантом будуть чоботи з повстяними вставками, які забезпечать тепло та сухість ніг навіть у найхолодніші періоди сезону. Якщо ваше улюблене взуття не оснащене цими вставками, їх можна придбати окремо.

Щоб вода чи сніг не потрапляли у чоботи, потрібно шукати взуття з манжетою на верхній частині взуття. Зазвичай вона оснащена водонепроникною тканиною або шкірою і зав'язкою або гумкою. Завдяки цьому навіть якщо ви зайдете у високий шар снігу, ваша нога залишиться сухою, адже манжета не дозволить снігу або воді потрапити в взуття.

Якщо вам необхідно носити важкі речі (наприклад, взимку колоди), вам краще розглянути модель з металевими або композитними вставками в підноску. Навіть якщо на вашу ногу впаде щось важке, ваші пальці залишаться в цілості і металева шкарпетка вбере всю енергію від падіння.

У разі роботи з електрикою деякі види чобіт мають підошву, стійку до впливів електрики. Навіть якщо кабель впаде на землю, ви можете не турбуватися за своє здоров'я. Для діелектричних чобіт дуже важлива наявність сертифікації. Ми рекомендуємо звертати на неї увагу, адже вона дозволяє дізнатися, які струми і протягом якого часу можуть витримати чоботи або інше взуття.

Наявність кнопок та застібок – теж важлива деталь! Взуття із застібками або кнопками не гарантує 100% сухість, тому варто звертати на це увагу при виборі взуття.

Для людей, які працюють з бензином або олією, необхідні чоботи з маркуванням маслобензостійкості підошви (SRA). Саме це маркування показує, що взуття не зіпсується і не пропустить вологу чи інші рідини у взуття. Якщо модель, яку ви вибрали, виготовлена ​​клейовим методом, то слід звертати на це маркування, адже деякі види масел і бензини можуть роз'їдати клей.

Підошва – те, на що часто не звертають уваги. Чоботи потрібні, щоб захистити від води чи снігу, і найчастіше поверхня стає слизькою. Правильно підібраний протектор підошви допоможе уникнути падінь, адже чоботи без яскраво вираженого протектора дуже слизькі. Тому, якщо ви берете їх на зиму, звертайте увагу, щоб підошва була рельєфною. Також є можливість підібрати чоботи з антиковзною підошвою, що зазвичай прописано в описі чи особливостях взуття.

2. Матеріал

Основними матеріалами під час виробництва чобіт є гума (каучук) чи полівінілхлорид (ПВХ). Кожен з них має свої плюси та мінуси. Тому правильний вибір матеріалу збільшить ваш комфорт та збільшить термін служби взуття.

1. Полівінілхлорид (ПВХ)

Цей матеріал є синтетичним, але має низку плюсів при використанні у виробництві чобіт. Він легший і при температурі нижче нуля не тріскається на відміну від гуми. Чоботи з ПВХ можуть бути різних кольорів як білими, так і яскравими жовтими або червоними, що дозволить додати фарб у дачний гардероб. 

2. Гума (каучук)

Вона відрізняється своєю підвищеною стійкістю, і прослужать на кілька сезонів довше. Але варто звернути увагу, що гума, при частих перепадах температур або температури нижче нуля, може почати тріскатися, чого немає у взутті з ПВХ.

3. Розмір

Коли ви визначилися з основними потребами чобіт, необхідно правильно підібрати розмір. Першим важливим параметром є довжина стопи. Всі ми стикалися з тим, що вибираючи певний розмір, більшість виробників може бути різним по довжині. Коли 47 розмір для одного виробника може бути 307 мм по стопі, для іншого це може бути 305 мм. Тому краще спочатку поміряти довжину стопи. Рекомендуємо міряти стопу обох ніг, адже одна нога може бути на 1-2 мм коротша за іншу і взуття може виявитися тісним.

При виборі розміру варто враховувати також, чи є утеплювач. Якщо його немає і ви плануєте носити взуття в холодну погоду, варто взяти на розмір більше для теплого носка або утеплювача.

Також слід виміряти підйом та ширину стопи. Незважаючи на стандартизацію цих показників, ваша стопа може бути ширшою або вищою, ніж це передбачив виробник.

Чоботи не мають перфорації, тому не рекомендується носити взуття понад 4 години. В іншому випадку може утворитися грибок. Особливо це потрібно враховувати, якщо нога все-таки промокла. Для подальшого використання потрібно повністю просушити взуття природним шляхом. Не рекомендується сушити взуття за високих температур, адже термін експлуатації може знижуватися (особливо для гумових чобіт).

Крім цього, рекомендується повністю висушувати взуття перед його використанням, щоб усередині самого взуття не утворилася пліснява або грибок. Це захистить ваше здоров'я.


Ми постійно наповнюємо асортимент новими видами взуття та намагаємось підібрати більше цікавих варіантів для вас. Купити чоботи чоловічі та жіночі можна на нашому сайті SAFETOOL. Ми пропонуємо швидку доставку та зручні способи оплати. Робіть замовлення на нашому сайті і ми відправимо його за короткий термін!